بنتونیت اصفهان

در حال حاضر شرکت عرضه و فروش بنتونیت اصفهان، برای اینکه بتواند محصول خود را با سود بیشتری به فروش برساند، سعی می‌نماید تا با عرضه مستقیم آن با درجه کیفی بالا، در انواع برند و مدل ها، در ابعاد و‌ اندازه های متفاوت، مطابق با استاندارد های روز دنیا در اختیار مشتریان خود قرار دهد. به طور یقین با حذف واسطه بنتونیت از قیمت ارزان‌تری برخوردار بوده و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

بنتونیت اصفهان

بنتونیت بیرجند

بنتونیت بیرجند بنتونیت به عنوان یک ماده طبیعی می تواند بخش دامداری را با تحولات بزرگی روبرو کند. بنتونیت بیرجند که از الومینوسیلیکات ساخته شده و به وفور در معادن داخل کشور یافت می شود؛ بهترین ماده ایست که می تواند موجب سود دهی دامداران گردد. با توجه به این که ایران از کشور های دارای معادن بنتونیت است؛ اما آنطور که باید از این معدن گرانبها استفاده نمی کند. اما باز هم می توان گفت که ساده ترین و عمده ترین روش استفاده از بنتونیت در ایران، مربوط به استفاده از آن در دامداری ها می باشد.

بنتونیت یک ماده با ساختمان سه بعدی و متشکل از اکسیژن، آلومینیوم و سیلیس می باشد. این ماده به رنگ سفید بوده و یا در صورتی که با مواد دیگر ترکیب شده باشد، به رنگ زرد یا قهوه ای نیز موجود است.

از بنتونیت می توان به عنوان مکمل غذایی برای دام و طیور استفاده کرد. البته استفاده از بنتونیت در دامداری ها یکی از کاربردهای این ماده است. لازم به ذکر است که بنتونیتی که در بخش دامداری و مرغداری و شیلات استفاده می شود از نوع بنتونیت طبیعی می باشد. بنتونیت های طبیعی شناخته شده ۵۰ گونه می باشند؛ اما فقط ۹ مورد از ان ها شناخته شده هستند. بنتونیت خوراک دام یا همان بنتونیت کلینوپتیلولیت به عنوان مکمل در غذای دام ها استفاده شده و تاثیرات سودمندی هم بر آن ها دارد.

بنتونیت تبریز

بنتونیت تبریز در صورت اضافه کردن مقدار مشخصی بنتونیت تبریز به غذای دام ها موجب می شود که هضم آن ها بهتر صورت بگیرد. بنتونیت در غذای دام ها و حیوانات هم چنین، از بروز اسهال و مشکلات مربوط به روده و معده جلوگیری می کند. در صورتی که فرایند هضم بهتر صورت گیرد، میل دام به خورن غذا بیشتر می گردد. در واقع بنتونیت خوراک دام موجب بهبود در بازدهی خوراک دام می گردد. این ماده موجب می شود که مدفوع حاصله از دام نیز خشک تر باشد و بوی کمتری نیز داشته باشد.

بنتونیت برای همه دام ها مفید است و تاثیرات خوبی بر روی آن ها می گذارد. مثلا استفاده از بنتونیت خوراک دام در تغذیه دام های شیری، موجب می گردد تا دام شیر بیشتری تولید کند. شیر چربی بیشتر و آلودگی کمتری نیز دارد. اثری که بنتونیت خوراک دام بر روی دام های پروراری می گذارد، موجب شده تا این دام ها بهتر وزن بگیرند. پس با توجه به این موارد، بنتونیت خوراک دام سود بزرگی برای دامداران خواهد داشت.

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، بنتونیت فقط در دامداری ها استفاده نمی گردد. و از آن می توان برای طیور و آبزیان نیز استفاده کرد. بنتونیت را می توان در استخرهای پرورش ماهی استفاده کرد. در این صورت اکسیژن مورد نیاز ماهی تامین می شود و مقدار آمونیاک نیز کمتر می گردد. این حرکت موجب می شود که مرگ و میر در بین ماهی ها کاهش پیدا کند. خصوصیاتی که بنتونیت خوراک دام، طیور و آبزیان باید داشته باشند؟

  • دارای درجه بالای آبدار (هیدراته) شدن هستند.
  • در زمان بی آب (دهیدراته) شدن، تراکم پایین و فضاهای خالی بالایی دارند.
  • ساختمان بلوری اغلب زئولیت ها موقع بی آب شدن، پایدار می ماند.
  • دارای خاصیت تبادل کاتیونی هستند.
  • بلور دهیدراته دارای کانال های یکنواختی از نظر مولکولی و اندازه می باشد.
  • خواص فیزیکی متنوعی از قبیل هدایت الکتریکی، خواص کاتالیتیکی، جذب و شبکه یونی دارند.

بنتونیت خراسان جنوبی

بنتونیت خراسان جنوبی اصلی ترین و مهم ترین اثری که بنتونیت خراسان جنوبی بر روی دام ها می گذارد، کاهش آمونیاک و بهبود دستگاه گوارش می باشد. ظرفیت تبادل کاتیونی و جذب موجب می شود که زمان هضم کاهش پیدا کند.

استفاده از بنتونیت خوراک دام در غذای حیوانات موجب می شود که رشد دام هایی مانند گاو، گوسفند، بز و غیره بهتر شود. هم چنین میزان تولید و کیفیت شیر آن ها هم بهتر شود. بنتونیت خوراک دام باید کیفیت و درجه خلوص مطلوب را داشته باشد تا بتواند برای دام مفید باشد.

از بنتونیت می توان در بستر دام ها نیز استفاده کرد. این امر موجب می شود که مدفوع با بوی کمتر تولید گردد. همان طور که در بالا هم بدان اشاره کردیم، بنتونیت نه تنها در غذای دام ها بلکه در غذای طیور و شیلات و آبزیان هم به کار برده می شود. و در این ها نیز تغییرات مثبتی را ایجاد می کند.

بنتونیت خوراک طیور نیز موجب می شود که مرغ های تخم گذار و سایر طیور نیز رشد بهتری داشته باشند. بر کیفیت محصول تولیدی آن ها مثلا تخم مرغ نیز تغییرات خوبی ایجاد می شود. مرغ های تخم گذار، تخم مرغ هایی با کیفیت بالاتر و طعم بهتر را تولید می کند. هم چنین در طعم گوشت آن ها هم تغییرات مثبتی ایجاد می گردد.

معادن بنتونیت خراسان جنوبی

معادن بنتونیت خراسان جنوبی بنتونیت که در ترکیب با تغذیه دام ها و طیور و آبزیان بهره برده می شود از معادن بنتونیت خراسان جنوبی استخراج می شود و دارای یک سری ویژگی ها و خصوصیات است، من جمله این که درجه بالایی از هیدراته شدن را دارد یعنی می تواند بیش تر از حجم خود آب و رطوبت را جذب نماید.

در زمانی که بنتونیت دچار بی آبی و یا در اصطلاح دهیدراته شدن می شود؛ تراکم آن پایین آمده و میزان فضای خالی بیش تری را خواهد داشت. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد بنتونیت خوراکی این است که، در زمانی که بی آب می شود ساختمان بلوری آن دچار شکستگی و آسیب نمی شود. چرا که دارای پایداری و ثبات است.

دارای خاصیت تبادل کاتیونی است. همچنین بلور دهیدراته دارای کانال های یکنواختی از نظر مولکولی و اندازه می باشد. سایر ویژگی ها و خواص فیزیکی که بنتونیت دارد بسیار متنوع بوده این ویژگی ها از قبیل هدایت الکتریکی، خواص کاتالیتیکی، جذب و شبکه یونی می باشد.

اگر بخواهیم به صورت کلی از تاثیر بنتونیت خوراکی بر روی حیوان صحبت کنیم و این موضوع را با جزئیات بیش تری مطرح کنیم که این محصول زمانی که در جیره غذایی حیوان افزوده می شود چه تاثیراتی را از خود بر جای می گذارد باید این گونه بگوییم که؛

با اضافه کردن بنتونیت به غذای حیوان ها آن هم در میزان و اندازه های کنترل شده، این موضوع باعث می شود تا مصرف خوراک در حیوان بیش تر شود و همچنین میزان تنش آمونیاک را نیز کم تر می کند. همچنین اضافه کردن بنتونیت خوراکی آن هم در مقدار کنترل شده در خوراک حیوان باعث می شود تا میزان تنش آمونیاک در سامانه های هضم کم تر شود و از همین رو حیوان میل بیش تری را به خوردن غذا خواهد داشت.

تغذیه کنترل شده کلینوپتیلولیت به جوجه ها، بوقلمون ها و خوک ها، میزان رشد را افزایش داده، بازدهی بهبود یافته خوراک را به دنبال داشت، وقوع اسهال و مشکلات سلامت مربوط را کاهش داده و مدفوع خشک تر و با بوی کمتر تولید نمود. همچنین بحث مدفوع و فاضلاب تصفیه شده با بنتونیت، کودهای شیمیایی موثرتری هستند چون خواص آزادسازی آهسته آنها از شناختن گیاهان توسط کود شیمیایی، ممانعت میکند.

بنتونیت در یزد

بنتونیت در یزد وجود یکسری خواص فیزیکی در بنتونیت موجب شده تا این ماده برای دام ها مفید واقع شود. افزودن مقداری بنتونیت به خوراک دام ها موجب می شود تا رشد آن ها بهتر شود. لازم به ذکر است که بنتونیت را می توان به غذای همه دام ها استفاده کرد. دام های پروار، دام های شیری، گاو و گوساله و گوسفند و بره و … همگی مجاز به دریافت بنتونیت خوراک دام می باشند.

میزان مجاز استفاده از بنتونیت در غذای هر کدام باید با نظر کارشناس هماهنگ شود. بنتونیت خوراک دام موجب می شود تا وضعیت رشد دام ها بهتر شود و آن ها با وجود میزان خوراکی که دریافت می کنند، وزن بیشتری بگیرند. به طور کلی خوراک آن ها بهبود پیدا می کند. بنتونیت خوراک دام هم چنین موجب می شود که عمل گوارش و نشخوار هم بهتر شود. عملیات هضم به اسانی و با روش بهتری انجام می گیرد و دام از درگیری با بیماری های روده ای و اسهال در امان می ماند.

در گاو های شیری، کیفیت شیر افزایش پیدا می کند. هم چنین میزان تولید شیر دام ها هم بیشتر می شود. ازمایش هایی بر روی شیر دام هایی که بنتونیت خوراک دام دریافت کرده اند، انجام شده است؛ نتیجه این که شیر های تولیدی از این دام ها، آلودگی کمتری دارد.

بنتونیت را می توان به صورت جدا به خورد دام ها داد و یا به عنوان مکمل غذایی با سایر خوراک ان ها ترکیب کرد. یکی دیگر از موارد مصرف بنتونیت، استفاده از ان در بستر دام ها می باشد. می توان بنتونیت را در بستر دام ها قرار داد. تا بوی نامطبوع از بستر آن ها کمتر شود و هم چنین مدفوع خشک تری تولید گردد. استفاده از کودحیوانی بنتونیتی برای کشاورزی نیز بهتر بوده و اثرات مفیدی را بر جای می گذارد. در نهایت دام هایی که بنتونیت دریافت کرده اند، طعم گوشت آن ها بهتر خواهد بود.

بنتونیت زنجان

بنتونیت زنجان بنتونیت خوراک دام موجب می شود که وزن گیری دام ها بهبود پیدا کند و هم چنین برابر است با افزایش وزن دام ها. بنتونیت زنجان موجب می شود که بازده مواد خوراکی بر روی دام های در حال رشد افزایش پیدا کند. از کاربرد های خوب دیگری که بنتونیت بر روی دام ها دارد، بهبود هضم خوراک دام می باشد.

بنتونیت خوراک دام برای گاو های شیری تاثیرات فوق العاده ای دارد که مساویست با سود بیشتر دامداران. این ماده معدنی مفید موجب می شود که شیر گاو بیشتر شده و هم چنین چربی ان هم افزایش پیدا کند. هم چنین ترکیبات آلوده از شیر ها تا حدقابل قبولی کاهش پیدا می کند. بنتونیت موجب می شود که مواد سمی و فلزات سنگین به بدن دام ها ورود پیدا نکند.

بنتونیت خوراک دام برای دام های پروار و گوسفند و بز نیز مفید است. به علاوه این که آن ها را از بیماری ها روده ای و اسهال در امان نگه می دارد؛ موجب می شود که آن ها رشد بهتری هم داشته باشند. در طعم گوشت و کیفیت گوشت آن ها نیز تاثیر می گذارد. تمامی این موارد موجب می شوند که دام ها رشد بهتری داشته باشند و در نتیجه این عمل برابر است با سود بیشتر برای دامدار یعنی دامدار با خرید بنتونیت، که یک ماده ارزان قیمت است؛ می تواند سود خود را تا چندین برابر افزایش دهد.

البته بنتونیت خوراک دام تاثیر دیگری در دامداری دارد و آن استفاده به عنوان یک ماده برای از بین بردن بوی بد مدفوع و جذب رطوبت بستر دام ها می باشد. بنتونیت موجب می شود که مدفوع خشکی تولید گردد و همچنین اطراف دام ها از وجود و حضور حشرات مزاحم خالی خواهد بود.

بنتونیت زاهدان

بنتونیت زاهدان امروزه پخش بنتونیت از طریق نمایندگی های عرضه و پخش مستقیم بنتونیت زاهدان و همچنین سایت اینترنتی و نیز شرکت های تولیدی معتبر دارای مجوزهای رسمی با بالاترین سطح کیفیت و نازل‌ ترین قیمت در انواع برندها، مدل، اندازه و غیره به طور کاملا استاندارد در ظرفیت های مختلف با کاربرد بسیاری در سراسر کشور عرضه می‌گردند.

باید خاطر نشان نمود که پخش عمده این محصول به روش مستقیم و غیر حضوری از طریق ارتباط با مشاوران و کارشناسان سایت محصول انجام می‌گیرد. با جمع آوری اطلاعات مهم در زمینه خرید و فروش محصول می‌توان آن را با کیفیت مرغوب و قیمت مناسب و به طور سریع و آسان خریداری نمود.

از طریق مراجعه به سایت اینترنتی محصول به روش آنلاین و غیر حضوری از مزایای خاصی برخوردار است که باعث می‌شود محصول بدون هیچگونه هزینه جانبی و با صرفه جویی در وقت و انرژی و نیز صرفه اقتصادی به طور رایگان و سریع در اختیار مشتریان قرار داده شود.

همواره تامین کننده بنتونیت عمده، برای این که بتواند محصول خود را با سود بیشتری به مشتریان خود به فروش برساند سعی می‌نماید تا آن را با کیفیت عالی و قیمت مناسب در انواع برندها و اندازه و دارای ایمنی بالا و استاندارد جهانی در اختیار مشتریان خود قرار دهد که عرضه محصول به روش مستقیم و بدون واسطه بسیار مقرون به صرفه بوده که مشتریان بسیاری را در بر گرفته است.