لباس کار کارگاهی که جایگزینی مناسب برای رختخواب می شود

همانطور که می دانید لباس کار کارگاهی به لباسی گفته می شود که برای انجام کارهای دستی پوشیده می شود بنابراین باید بادوام و مقاوم باشد.

همچنین ممکن است لازم باشد این لباس‌ها از موادی ساخته شوند که در برابر پارگی مقاوم هستند تا از بریدن یا چرایدن خود در محل کار محافظت کنند.

در صنایعی که لباس کار باید توسط کارکنان پوشیده شود وظیفه کارفرما است که لباس کار را تهیه کند و معمولاً لوگوی شرکت را نیز روی آن دارد.

مواد لباس کار تحت آزمایش‌های متعددی برای چقرمگی، شستشو، چرا، درز و سوراخ شدن، تعریق و آزمایش‌های نیروی کششی قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که می‌توانند در برابر وظایف روزانه پوشنده مقاومت کنند.

تفاوت بین لباس PPE و لباس کار چیست؟

به طور کلی لباس کار علاوه بر دوام و محافظت از پوشنده، نیازی به داشتن ویژگی های محافظتی ندارد. با این حال بسته به کارکنانی که در صنعت مشغول به کار هستند ممکن است نیاز به لباس‌های PPE وجود داشته باشد که برای محافظت از پوشنده در برابر فرسودگی و پارگی‌های روزانه طراحی شده‌اند مانند اقلام مقاوم در برابر شعله یا لباس‌های با دید بالا.

لباس

لباس کار معمولا از موادی مانند پنبه، پلی استر و پارچه های ترکیبی ساخته می شود که بادوام، مقرون به صرفه بوده و به خوبی شسته می شوند و برای مدت طولانی طراحی شده اند.

چه اقلامی لباس کار را تشکیل می دهند؟

یونیفرم ها از اقلام متعددی از چکمه و ژاکت گرفته تا تی شرت تشکیل شده است. بسیاری از شرکت‌ها از کارکنان خود می‌خواهند که از نوعی کفش محافظ استفاده کنند تا از بروز هر گونه آسیب در محل کار جلوگیری شود مانند چکمه‌ها یا کفش‌هایی که روی پنجه پا هستند.

یکی دیگر از موارد کلیدی لباس کار، شلوار و یک پیراهن رسمی یا یک تی شرت برای محافظت از بالاتنه است. برخی از یونیفرم‌ها بسته به نقش یا محیط کار ممکن است شامل یک ژاکت محافظ یا ژاکتی باشند.

در حالی که شرکت‌ها از نظر لباس‌هایی که کارکنان خود را ملزم می‌کنند متفاوت هستند چیدمان کلی یونیفرم کار معمولاً یکسان است اما از نظر مواد مورد استفاده و برند متفاوت است.